بانوی سالم- باز سازی پستان
باز سازی سینه

حذف تصاویر و رنگ‌ها

باز سازی سینه بعد از عمل جراحی :


با وجود اینکه در حال حاضر به دلیل مراجعه بانوان در مراحل اولیه(که توده کوچک است و این اجازه را به پزشکان میدهد که بدون برداشتن کامل سینه سرطان این عضو را درمان کنند)، کمتر مجبور به برداشتن سینه برای درمان سرطان سینه میشویم، اما گاهی مواقع به دلیل بزرگ بودن توده یا خصوصیات و نحوه‌ی رشد آن نمیتوان سینه را نگه داشت و برداشتن کامل سینه لازم میشود. در این مواقع میتوان در صورت تمایل بیمار اقدام به باز سازی سینه کرد.در اینجا به سؤالاتی که معمولاً در ابن مورد پرسیده میشود اشاره میکنیم.
* بهترین موقع برای باز سازی سینه پس از درمان چه موقعی است؟

بازسازی گاهی بلا فاصله پس از عمل جراحی و یا همزمان با عمل جراحی برداشتن سینه قابل انجام است اما اگرپس از عمل نیاز به انجام شیمی درمانی یا رادیوتراپی ( اصطلاحاً برق گذاشتن) باشد بهتر است که باز سازی تا 6 ماه پس ازاتمام کلیه‌ی درمانها به تعویق بیفتد.اگر خانمی پس از گذشت چند سال از عمل جراحی به فکر بازسازی بیفتد نیز این کار قابل انجام است و گذشت زمان مشکلی برای بازسازی ایجاد نمیکند.* نحوه‌ی انجام بازسازی چگونه است؟

بازسازی سینه را میتوان با استفاده از نسج خود بیمار یا با استفاده از پروتزهای مصنوعی انجام داد. این پروتزها که از مواد مخصوص و سازگار با نسج بدن ساخته شده اند زیر پوست یا عضله گذاشته میشوند.بعضی مواقع برای اینکه پوست به اصطلاح جا باز کند و برای جای گیری پروتز مناسب باشد ابتدا پوست با استفاده از متسع کننده‌ها به مرور زمان متسع میشود و سپس پروتز دائمی زیر آن قرار داده میشود. این متسع کننده ها مانند یک بادکنک خالی هستند که هر هفته مقداری مایع داخل آنها تزریق میشود و بدون ایجاد مشکلی به تدریج باعث جا باز کردن پوست میشوند.

reconstruction2.jpg - 13.66 Kb
هنگامی که به تشخیص پزشک استفاده از نسج خود بیمار ارجح باشد ، قسمتی از چربی و عضله‌ی شکم یا پشت بیمار به همراه عروق خونی آن ،به جای خالی سینه منتقل میشودو پس از گذشت مدتی سرسینه و هاله‌ی قهوه‌ای آن به صورت سرپائی بازسازی میشود.

 

pedicledtram.gif - 3.44 Kb

 

نشانی مطلب در وبگاه بانوی سالم:
http://banuyesalem.ir/find.php?item=1.126.28.fa
برگشت به اصل مطلب